Bitcoin w pozycji krytycznej w miarę wzrostu udziału w instrumentach pochodnych BTC

Bitcoin (BTC) miał powolny start w lipcu z obrotem żetonami poniżej $9200 w ciągu miesiąca. Cena ostatecznie przełamała lokalny opór w ten wtorek i weszła w rajd w górę, ponieważ popyt na bezpieczne aktywa, w tym złoto, zyskał na atrakcyjności w miarę wzrostu napięć między USA a Chinami, co spowodowało, że cena żetonu w czwartek wynosiła nawet 9678 dolarów.

Bycze wybicie pomogło BTC w osiągnięciu krytycznego trójkąta zstępującego i oporu po przekątnej w drodze do góry, jak twierdzi analityk. Jednak od tego czasu BTC doświadczyło wycofania i obecnie handluje nieco powyżej 9500$, ponieważ wielu inwestorów patrząc na krótkoterminowe zyski opuściło swoje bycze pozycje.

Podczas gdy analitycy spodziewali się, że przerwa powyżej 9500 USD spowoduje, że cena aktywów zbliży się do 10 000 USD, region 9 700 – 9900 USD okazał się zbyt wysoki dla byków, ponieważ fraktale skłoniły wielu inwestorów do cofnięcia się.

Wybitny krypto-inwestor Koroush AK zauważył, że bycza struktura Bitcoina pęka i nie umieści „poważnej długiej pozycji“, dopóki BTC nie przełamie oporu 9700 dolarów.

Źródło: Koroush AK Twitter

Wyrażając podobne poglądy, inny kryptoanalityk oznaczył $9600 jako kolejny opór dla BTC, dodając, że „będzie musiał poczekać, aż zobaczymy dalsze odrzucenie lub konsolidację, zanim poczuję się komfortowo otwierając longg/short“.

Jednak jeden z kryptoanalityków uważa, że BTC znajduje się w znacznie bardziej krytycznej sytuacji i może zaobserwować spadek cen.

Ryan Scott, współzałożyciel kryptońskiego doradcy inwestycyjnego Blackroots, zaalarmował obłąkanego knota shakeoutowego“, może być nieuchronny. Twierdził on, że inwestorzy obrócili się „hiper-bullish“ na ostatnim wiecu BTC, ale aktywa nadal są w przedziale blokady od 8.800$ do 10.500$.

Wielokrotnie nie udało mu się przekroczyć górnego limitu z powodu silnej presji na sprzedaż, ponieważ inwestorzy chcą czerpać zyski. Duży knot tworzący się podczas wiecu wzrostowego często wskazuje na odchylenie kursu od kursu otwarcia i zamknięcia.

Podobny schemat można było zaobserwować 13 marca 2020 roku, kiedy to długi knot na wykresie BTC/USD przyjął cenę aktywa już na poziomie 3858 dolarów, mimo że cena zamknięcia była o 46% wyższa i wynosiła 5367 dolarów.

Zgodnie ze wskaźnikiem Tom Demark (TD) Sequential na 4-godzinnym wykresie BTC, oczekuje się, że presja spadkowa wzrośnie w krótkim okresie czasu, a następne duże wsparcie poniżej 9500 USD to poziom wsparcia 9.042 USD.

Analitycy uważają, że jeśli BTC nie odbije się od tego regionu i nie zerwie ze wsparciem, rozwiną się dolne granice, kończąc tym samym nastroje bycze.

Zapotrzebowanie instytucjonalne na BTC

Z drugiej strony, instytucjonalne zainteresowanie BTC w dalszym ciągu zyskuje na atrakcyjności jako ostatni tweet firmy kryptoanalitycznej Skew, która zauważyła, że CME Group z siedzibą w Chicago odnotowała gwałtowny wzrost zainteresowania (OI) swoim produktem terminowym Bitcoin.

Po 16% odbiciu, IO BTC wzrosła o 30% w tym tygodniu i wynosi nieco poniżej 500 mln dolarów. Skok w kontraktach terminowych CME BTC OI jest byczym znakiem dla Bitcoin’a w długim okresie czasu, gdy zainteresowanie inwestorów instrumentami pochodnymi Bitcoin’a wzrasta.

W tym tygodniu wzrosła również korelacja pomiędzy BTC i złotem, ponieważ oba aktywa wzrosły w tym tygodniu.

Według Alexa Saundera, założyciela kryptońskiego kanału medialnego Nuggest News, jeśli Gold przełamie swój wszechczasowy haj w wysokości 1920 dolarów, BTC może podążać za nim z dużym naciskiem na 10.000 dolarów. On powiedział:

Napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami mogą również spowodować, że w czasach kryzysu ludzie zwrócą się w stronę Bitcoin’a i Gold’a, co jeszcze bardziej przyczyniłoby się do jego obecnego rajdu.

W momencie pisania raportu, BTC handluje na poziomie 9.539 dolarów, co oznacza wzrost o 0,2% dziennie. Jest to kluczowy punkt dla kryptokursztynu numer jeden, ponieważ jego następny ruch pokaże, dokąd zmierza cena.