Bitcoin [BTC] Cyfry mogą być duże, ale wciąż bardzo małe: Analityk

Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi Bitcoin i Ethereum zbliża się do poziomu ATH. Kryptońskie fundusze powiernicze sprzedają się z premią, a premie rynkowe za opcje są również wysokie. Co więcej, na linii bocznej znajduje się ogromna podaż stabilnych monet. Podczas gdy rynek wydaje się być zalążkiem dla byczego wybuchu, oto kilka twardych prawd na skalę rynków.

Według wiodącego analityka łańcucha, Willy Woo, wartość połączona w stabilcoinach może być skutecznie więcej niż Bitcoin. Podstawą tego argumentu jest argument, że każdy dolar zainwestowany w łańcuchu rozwija się aż do 25 razy na rynku. Dlatego też, całkowita podaż stabilcoinów z ponad 11 miliardów dolarów może być więcej niż 175 miliardów dolarów BTC.

Co więcej, prędkość transakcji stabilcoins przejęła Bitcoin Profit. To wskazuje na rosnące wykorzystanie stabilcoins do przenoszenia wartości innych niż handel. On mówi,

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Viking Conquest! Zagraj teraz!
Stablecoins są coraz częściej używane do przesyłania funduszy i sekurytyzacji rozliczeń handlowych. Nie są one używane tylko do zabezpieczania się przed niedźwiedzią ceną kryptońską, jak za dawnych czasów.

W związku z tym, przy niewielkim rynku i znacznym ryzyku, Bitcoin mógłby nadal łączyć się z zapasami w przypadku tendencji spadkowej.

Gdzie jesteśmy teraz?

Wraz z pojawieniem się i rozwojem rynku instrumentów pochodnych Bitcoin, zdominowały one działania cenowe na BTC. Sentymenty inwestorów na CME dają oznaki dużego przełomu.

Według jednego z wiodących traderów, Filbfilb (alias), rozbieżność pomiędzy krótkotrwałymi i długimi cenami osiągnęła „poziom niespotykany wcześniej w ciągu ostatnich 2 lat“. Co więcej, stopy finansowania stanowią również długotrwałą akumulację finansowania, która trwa od maja. Wspomina on o tym,

To było podobne w styczniu->Kwiecień 2019 jak Bitcoin wybuchł z zakresu 3/4k (lub poziom akumulacji 2018)… Zgadzam się ze mną czy nie… cokolwiek się stanie, kiedy to coś pójdzie, to będzie wielki.

Ponadto, według innej analizy statystycznej zmienności Bitcoinów, podobieństwo do 2019 jest silne, ale nie jest to uogólniony pogląd. 30 dniowa zmienność Bitcoinów osiągnęła krytyczne połączenie z wartościami niższymi niż 49%. To zdarzało się rzadko w historii Bitcoin’a.

analiza statystyczna Bitcoinów
Analiza statystyczna dotycząca zwrotów na podstawie zmienności (Źródło)
Jednak czerwone kropki to zwykle dość duże krople, zwykle -40% lub więcej w ciągu 30 dni.

Analiza ta sugeruje, że tak długo, jak Bitcoin unika ogromnego spadku w stosunku do obecnego poziomu, ciągły okres kumulacji będzie coraz bardziej korzystny dla byków. Korzystne traktowanie przez regulatorów i firmy obsługujące karty kredytowe w ostatnim czasie wymaga większych obrotów. Niemniej jednak, nadal istnieją znaczące wskaźniki, które wskazują na południe.